Konsultacja dla Par

Daj sobie szansę

To spotkanie dla dwóch lub więcej osób, które są ze sobą w bliskiej relacji. Jeżeli próby rozwiązania problemu nie powiodły się, a para jest zgodna co do tego, że nie chce rezygnować z relacji, psychoterapia pary może być pierwszym i dobrym krokiem do przywrócenia harmonii w związku, do jego naprawienia. Para czy rodzina ma możliwość przyjrzeć się historii swojego związku i zastanowić nad tym, czego objawem mogą być ich aktualne trudności. Ma też okazję nauczyć się skuteczniejszych metod komunikowania się i wyrażania swoich emocji i potrzeb.

Często bowiem zdarza się, że zgłaszane problemy są objawami głębiej tkwiących, niejawnych konfliktów – podobnie jak gorączka może być objawem wielu różnych chorób. Prowadzimy terapię także dla par homoseksualnych.

Na pierwszym spotkaniu każdy z uczestników ma okazję opowiedzieć, w bezpiecznej atmosferze, jak z jego perspektywy wygląda problem. Czasem się tak zdarza, że trudności w parze czy rodzinie różne osoby postrzegają inaczej. Ważne jest ustalenie celu wspólnego dla wszystkich

Konsultacja dla pary lub rodziny trwa 70 minut. Taka konsultacja skierowana jest dla osób, które chcą:

  • poprawić wzajemną komunikację
  • rozwiązać konflikty
  • poznać się nawzajem lepiej i bardziej zrozumieć drugą osobę i siebie w relacji
  • poradzić sobie z trudnościami, których samodzielnie nie da się rozwiązać i jest potrzebny obiektywny obserwator